Reklama Internete: Geriausia Strategija 2x Pardavimus!

 • 14 spalio, 2023
 • SEO

Reklama internete, tai abstraktus terminas, bet tuo pačiu ir vienas svarbiausių žingsnių siekiant padidinti pardavimus ir pagerinti bendrąjį prekinio ženklo populiarumą.

Pradėkime nuo to, kad bent apie 70%-80% verslo sėkmės priklauso nuo tinkamai nustatytos ir paruoštos produkto ar paslaugos reklamos kampanijos.

Nereikia net sakyti, kad dauguma reklamų kampanijų yra vykdomas internetu, tiesa?

Dėl šios priežasties ir paskelbėme šį straipsnį apie reklamą internete ir kodėl tai svarbu kiekvienam verslui!

Reklama Internete

Kas yra Reklama Internete?

Reklama internete – tai procesas, kurio metu siekiama pasiekti ir sudominti tikslinę prekės ar paslaugos auditoriją, naudojant specialias technikas ir įrankius pačioje populiariausioje žmonių susirinkimo vietoje – internete.

Internetas tai tarsi vienas didelis turgus – tie kas nustato geresnes kainas ir pateikia gražesnį prekės / paslaugos apipavidalinimą – turi didesnius šansus pasiekti klientą ir parduoti savo prekę.

Įsivaizduokite, kad esate visiškai naujame prekybos centre ir žinote tik kelis prekės ženklus.

Kaip išsirinksite į kurias parduotuves užeiti?

Žmonės tiek socialinėje erdvėje, tiek ir internete, paslaugas ir prekes renkasi vienodai, atsižvelgdami į tuos pačius reklamos kriterijus.

3 Sėkmingai Konvertuojančios Reklamos Internete Kriterijai

Visi puikiai žinome, kad reklama internete susideda iš daugybės skirtingų paslaugų: Facebook ar LinkedIn reklama, komunikacija Instagram platformoje, Google Ads reklama, SEO optimizavimas, skelbimų portalai ar įvairios nuolaidos, kurios yra siūlomos potencialiems klientams. Tačiau, dauguma verslų net ir išbandę visus šiuos metodus negauna norimo rezultato.

Gali skambėti banaliai, tačiau internetinė reklama daugiau nei 95% kartų veda tiesiai į internetinę svetainę, o čia ir prasideda problemos.

Štai keli patarimai, kaip reikėtų pasiruošti ir sėkmingai ir konvertuojančiai reklamai online.

Interjeras ir Dizainas

Tinklapio dizainasAtkreipkite dėmesį, kad žmonės prekybos centruose mieliau užsuks į patraukliai ir jaukiai atrodančią nei apleistą parduotuvę, nors jiems galbūt nieko ir nereikia.

Visada smalsu sužinoti, kas slepiasi už gražios išvaizdos, dizaino ir interjero bei sužinoti ką galite rasti ten užsukę, tiesa?

Nesvarbu ar jums reikia daiktų iš tos parduotuvės ar ne, jūs vis tiek tikriausiai nepraeisite pro šalį.

Lygiai tas pats galioja ir internete:

Sėkminga reklamą internete sudaro ir puikiai ir aiškiai paruošta internetinė svetainė su patraukliu, akių nevarginančiu dizainu bei svarbiausia informacija gerai matomoje vietoje.

Dauguma verslų turi sukūrę geras marketingo internete kampanijas, bet daliai šių verslų vis tiek nesiseka parduoti savo produkto dėl vienos priežasties – neprižiūrėtas, nepatrauklus ir nepatikimas internetinis tinklapis klientų akims.

Klientų Skaičius

Žmogus yra linkęs elgtis pagal bandos jausmą“:

Jeigu prekybos centre vienoje parduotuvėje bus daug užėjusių žmonių, labai tikėtina, kad kiti žmonės ateis pažiūrėti ko jie visi ten susirinko.

Kuo daugiau žmonių vaikšto po parduotuvę, tuo daugiau ateina ir kitų žmonių vien tik iš smalsumo.

Reklama internete tai nėra tik reklaminiai skelbimai portaluose ar socialinė erdvėje.

Galima sakyti, kad tokį žmonių elgsenos bandos jausmą perėmė ir panaudojo Google paieškos sistema. Google automatiškai vertina žmonių elgseną paieškos sistemose.

Kaip?

Tarkime jūsų įmonė parduoda batus, o pagal raktažodį paieškos sistemoje „batai internetu“ esate 5-6 pozicijoj. Pripažinkime, tai nėra blogas rezultatas, tačiau gali būti ir geresnis, o tai priklauso nuo tikslingo SEO optimizavimo bei CTR rodiklio.

Klientų eilė internete

Tai kokia yra CTR svarba?

Kuo daugiau žmonių paspaus ant jūsų svetainės paieškos rezultatuose, Google tai supras kaip ženklą, kad žmonės lankosi jūsų puslapyje, praleidžia ten jiems svarbų laiką bei perka batus iš jūsų, o ne iš konkurentų, kurie yra pirmosiose paieškos sistemų pozicijose.

Toks klientų sujudimas ir didesnis paspaudimų skaičius ant jūsų tinklapio (ang. CTR) gali pakelti jus per kelias pozicijas ir siūlyti žmonėms kaip patikimą ir gerą batų parduotuvę aukščiausiose paieškos sistemų vietose.

Turinys – Karalius

Turinys yra karaliusĮtikinti klientus įsigyti jūsų teikiamą paslaugą ar produktą tikrai nėra lengva, tiesa?

Kaip dažnai skaitote lankstinukus, kuriuos gaunate prekybos centre?

Kaip dažnai spaudžiate internete ant įkyriai iššokančių reklamos langų (ang. pop-up)?

Dėmesio, svarbi informacija:

Remiantis „Backlinko tyrimu, 2023 metais „Google AdBlock” programinę įrangą, kuri apsaugo nuo reklamos, naudoja net 46.2% interneto vartotojų.

Ar tikrai galvojate, kad įkyrūs reklamų langai dar traukia žmones taip kaip anksčiau?

Verslai yra įpratę pirkti reklamą įvairiuose interneto puslapiuose ir platformose, tačiau neįvertina reklamos pobūdžio ir kaip ji bus pateikta.

Dėl visų reklamas blokuojančių papildinių interneto naršyklėse, verslai praranda dalį reklamos biudžeto lėšų.

Vienas iš geriausių reklamos būdų –  geras ir naudingas bei informatyvus turinys tinklapyje!

Kaip sako užsienio specialistai sako – „Turinys yra Karalius (ang. Content is a King).

Turinys priešingai nei reklaminiai skelbimai tinklapiuose neerzina žmonių.

Reklama internete kuri remiasi turiniu, suteikia naudingą ir svarbią informaciją vartotojams. Be to, pateikta reklama turinyje taip pat nebaido klientų, o atvirkščiai, skatina juos net įsigyti rekomenduojamą paslaugą (jeigu tai yra pateikta tinkamoje vietoje).

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl turinys yra svarbus, tai, kad žmonės patys ateina pas verslus perskaityti dominančią medžiagą, informaciją, kuri nukreipia į jūsų pasirinktas kategorijas ar vietas tinklapyje, kurios gali paskatinti pardavimus ateityje (tai yra viena iš sudedamųjų SEO dalių).

Jums nereikia priverstinai klientų įkalbinėti įsigyti vieną ar kitą produktą.

Kodėl Reklama Internete yra Svarbi?

Nesvarbu ar jums priklauso grožio salonas, automobilių servisas ar elektroninė parduotuvė, 90% klientų jūsų teikiamų paslaugų ieškos internete, o tik maža dalis užsuks einant pro šalį arba paklausę draugo patarimo.

Geriausia dalis:

Visiškai nesvarbu kokia naudinga ir gera jūsų paslauga, ar koks esate savo srities profesionalas – jeigu jūsų nėra internete – jūsų nėra niekur!

Kitaip tariant, jūs užleidžiate savo verslo vietą kitiems, kurie gal nėra tokie geri specialistai arba turi prastesnės bei didesnės kainos produktus pardavime.

Internetinė Standartinė Reklama

10 Reklamos Internete Pranašumų prieš Tradicinę Reklamą

 1. Reklama internete yra kuriama daug efektyviau atsižvelgiant į laiko ir kainos santykį;
 2. 90% klientų renkasi paslaugas pasikliaudami pateikta informacija internete;
 3. Reklama internete pateikia statistiškai išsamią informaciją apie vykdomą kampaniją kiekvieną sekundę;
 4. SEO paslaugos, kurios yra viena iš reklamos internete sudedamųjų dalių turi didžiausią investicinę grąžą – 1 euro investicija prilygsta 20-22 eurų grąžai;
 5. Tinkamai paruošta reklamos internete kampanija yra pigesnė nei tradicinė reklama;
 6. Augina ir skatina klientų lojalumą;
 7. Garantuoja nuolatinius klientų srautus;
 8. Reklama internete yra lengvai koreguojama ir adaptuojama;
 9. Didina konkurencinį pranašumą;
 10. Leidžia pasiekti tiksliai apibrėžtą ir tikslinę auditoriją pagal lokaciją ir pomėgius.

Sėkminga Reklama Internete

Kokia reklama geriausia?

Pateikiame jums kelis banalius, tačiau daugumos verslų pamirštus reklamos internete būdus ir kodėl jie yra svarbūs siekiant pritraukti klientus.

Socialiniai Tinklai

Be jokios abejonės norint turėti sėkmingą, pelningą ir efektyvią reklamos kampaniją internete socialiniai tinklai yra privalomi!

Nors yra ir prieštaraujančių šios srities specialistų, tačiau „Facebook”, ar „Instagram” paskyros, su aiškiu turiniu yra neatsiejama verslo sėkmės dalis.

Jeigu klausiate ar reklaminiai pranešimai (ang. sponsored) socialinėje erdvėje vis dar efektyvu – atsakymas: Tikrai taip!

Kiekviena reklamos kampanija ir mokami pranešimai, kurių dėka jūsų pranešimą pamato kelis kartus daugiau žmonių, turi būti apskaičiuoti ir įvertinti atsižvelgiant į parduodamą produktą bei tikslinę auditoriją.

Tik be jokios abejonės, prieš skelbiant mokamus pranešimus reikia atsižvelgti į jūsų produkto ar paslaugos auditoriją ir pasirinkti tinkamą socialinį tinklą reklamai bei sukurti atitinkamą reklamos kampaniją įskaitant ir pateiktą turinį bei vizualus.

Esame matę daugybę pavyzdžių kuomet įmonių biudžetui paskiriami ne ten kur turėtų būti. Tarkime viena iš dažniausių klaidų yra tada kai įmonė skiria nemažą lėšų dalį LinkedIn reklamai, nors jų turinys visiškai neatitinka šio socialinio tinklo vartotojų poreikių.

Kiekvienas socialinis tinklas turi savo auditoriją. Net ir tinkamai planuojant turinį „TikTok” socialiniame tinkle galite pasiekti puikių rezultatų.

Straipsniai ir Tinklaraščiai

Rašykite ir talpinkite aktualius straipsnius ir pranešimus savo tinklapyje.

Tai puikus būdas keistis bei perduoti naudingą informaciją savo klientams, o taip pat ir įtraukti žmones į įvairias diskusijas bei tokiu būdu išlaikyti artimesnį ryšį tarp verslo ir kliento.

Dauguma verslų net nepagalvoja, kad aktualus ir tinkamai parašytas bei optimizuotas straipsnis gali pritraukti tiesioginį klientą.

Tiesa, prieš rašant ir talpinant straipsnį savo tinklapyje, turite suprasti ką darote. Kad jūsų turinys būtų randamas vartotojų, jis turi būti optimizuotas atitinkamai, o temos turi būti parašytos pagal numatytas taisykles ir gaires.

Infografika

Tai vienas puikiausių būdų stilingai ir aiškiai perteikti informaciją apie jūsų parduodamą paslaugą ar produktą.

Infografika, tai gali būti vizualiai pateiktas gidas, prekių palyginimas, kuris nereikalauja daug laiko suprasti pateiktą informaciją.

Internete tai itin populiarus įrankis, kadangi žmonės gerus ir naudingus infografinius pranešimus įprastai dalijasi su draugais ir kolegomis, o tai didina jūsų prekės ženklo ar tinklapio žinomumą.

Tinklalaidės (ang. Podcast)

Tinklalaidė, tai tarsi trumpas pokalbis (tiek su svečiu, tiek ir asmeniškai su klausytojais) audio arba video formatu, kuris yra ar gali būti artimai susiję su jūsų produktu ar paslauga.

Tinklalaidės tikslas – perduoti svarbiausią informaciją žmogui iš kito, patikimo žmogaus lūpų.

Informacija nebūtinai gali būti susijusi tiesiogiai su jūsų produktu.

Video Medžiaga

Buvo žadama, kad iki 2021 metų video medžiaga perims beveik 82 procentus visos informacijos internete. Ar tokie rezultatai ir yra? Tikriausiai dar ne, bet panašu, kad artėjame link to labai sparčiai.

Vis daugiau ir daugiau žmonių informacijos ieško „YouTube” platformoje, kuri neatsiejamai tampa vienu pagrindiniu paieškos įrankiu internete.

Video medžiaga yra puiki galimybė greitai ir įtikinamai perteikti informaciją apie jūsų produktą ar paslaugą.

Nepamirškite:

Video medžiaga turi turėti naudą ir klientui, jūs negalite vien tik pasakoti apie savo produktą ir jo teikiamą naudą.

Kiekvienam verslui yra svarbu supažindinti klientą su įmone, jos vidiniu gyvenimu bei gaminamu produktu ar parduodama paslauga.

SEO bei Google Ads

Net nereikia sakyti, kad kiekvieno žmogaus paieškos siekiant įsigyti tam tikrą prekę ar užsisakyti paslaugą, prasideda nuo Google, tiesa?

Didžiausia klaida kuomet verslas nutaria nerti į reklamą internete, tačiau neinvestuoja reklamai skirto biudžeto į SEO arba/bei Google Ads paslaugas. Tai yra vieni iš pagrindinių kanalų, kad jūsų paslauga ar produktas būtų puikiai matomi potencialiam jūsų klientui.

 • SEO, arba paieškos sistemos optimizavimas, padeda jūsų svetainei užimti aukštesnes pozicijas paieškos rezultatuose, todėl klientai lengviau jus randa ieškodami informacijos pagal pateiktą užklausą.
 • Tuo tarpu Google Ads leidžia jums pasiekti tikslinę auditoriją per reklaminius skelbimus, kurie rodomi paieškos rezultatų viršuje.

Abu šie įrankiai yra esminiai siekiant sėkmės ir teigiamų rezultatų internete, nes jie padeda jūsų verslui būti matomam tarp milijonų kitų svetainių ir verslų. Todėl, norint išlikti konkurencingam ir pasiekti geriausius rezultatus, rekomenduotina investuoti į šias paslaugas.

Reklama Internete – Achilo Kulnas

Reklama internete yra achilo kulnas daugumai standartinių verslų, ką manote?

Dėl šios priežasties, jeigu atstovaujate verslą, privalote rūpintis savo reklamos kampanija ir jai skiriamu biudžetu, kadangi diena iš dienos atsiranda vis daugiau konkurentų, kurie investuoja didelius pinigus į reklamą internete ir tokiu būdu nukonkuruoja ilgalaikius, patikrintus verslus ir standartines reklamas.

Neišradinėkite dviračio, jeigu dar neturite sėkmingos reklamos kampanijos internete, metas pradėti!

Jei ši informacija gali būti naudinga jūsų kolegoms, draugams ar pažįstamiems – nepamirškite pasidalinti.

Reikia Pagalbos Jūsų Verslui?

Jeigu norite, kad jūsų verslas būtų pastebimas internete, bet nežinote nuo ko pradėti ir kaip tai padaryti efektyviai – susisiekite su mumis ir aptarsime jūsų poreikius bei paruošime jums geriausią pasiūlymą!

Rekomenduojame perskaityti:

SEO Specialistas

SEO Specialistas – Kas Jis? Kaip Pasirinkt Gerą?

Ar žinote, kad SEO paslaugos yra vienas iš esminių ir populiariausių būdų pritraukti tiesioginę auditoriją įsigyti…
Skaityti daugiau
SEO auditas

SEO Auditas: 10 Paprastų Žingsnių Tyrimui Atlikti!

SEO auditas - yra itin svarbi procedūra verslui, kuris užsiima elektronine prekyba arba turi įmonės veiklą…
Skaityti daugiau
SEO Kaina

Kiek Kainuoja SEO Paslaugos? Optimizavimo Kaina

SEO paslaugos yra vienas populiariausių internetinės reklamos srities paslaugų. Daugybė reklamos agentūrų, laisvai samdomų specialistų tiek…
Skaityti daugiau
LinkedIn reklama

LinkedIn Reklama Verslui: Svarba Ir Nauda 2024 m.

Mūsų klientai kartais mūsų klausia: ar LinkedIn reklama yra naudinga ir svarbi verslui? Ar rekomenduojate taikyti…
Skaityti daugiau
Facebook Reklama

Facebook Reklama 2024: Nauda ir Patarimai Verslui

Šių dienų reklamos milžinė ir pirmaujanti socialinių tinklų maratone yra Facebook platforma. Tai marketingo evoliucijos viršūnė,…
Skaityti daugiau
Kas yra domenas

Kas yra Domenas ir Hostingas? Kaip Pasirinkti Teisingai?

Dauguma žmonių, kurie yra mažiau susiję su elektroniniu verslu dažnai mūsų klausia, kas yra Domenas ir…
Skaityti daugiau