Reklama Internete – Standartinio Verslo Achilo Kulnas?

 • vasario 16, 2018
 • SEO

Reklama internetePradėkime nuo to, kad apie 60 – 70 % verslo sėkmės priklauso nuo tinkamai nustatytos ir sudėliotos reklamos – marketingo kampanijos. Reklama internete taip pat nėra išimtis…

Kas yra Reklama Internete?

Paprastai tariant, tai procesas, kurio metu siekiama pasiekti ir sudominti tikslinę prekės ar paslaugos auditoriją, naudojant specialias technikas ir įrankius pačioje populiariausioje žmonių susirinkimo vietoje – Internete.

Internetas tai tarsi vienas didelis turgus – tie kas nustato geresnes kainas ir pateikia gražesnį prekės / paslaugos apipavidalinimą – turi didesnius šansus pasiekti klientą ir parduoti savo prekę.

Įsivaizduokite, kad esate visiškai naujame prekybos centre ir žinote tik kelis prekės ženklus…

Kaip išsirinksite į kurias parduotuves užeiti?

Žmonės tiek socialinėje erdvėje, tiek ir internete paslaugas ir prekes renkasi vienodai, atsižvelgdami į tuos pačius kriterijus…

3 Sėkmingi Reklamos Internete Kriterijai

Interjeras ir dizainas

Atkreipkite dėmesį, kad žmonės prekybos centruose mieliau užsuks į patraukliai ir jaukiai atrodančią parduotuvę nors jiems galbūt nieko ir nereikia iš jos.

Visada smalsu sužinoti, kas slepiasi už gražios išvaizdos ir dizaino ir sužinoti ką galite rasti ten užsukę, tiesa? Nesvarbu ar jums reikia daiktų iš tos parduotuvės ar ne, jūs vis tiek tikriausiai nepraeisite pro šalį.

Tinklapio dizainasLygiai tas pats galioja ir Internete…

Sėkminga reklama internete turi turėti puikiai ir aiškiai paruoštą internetinę svetainę su patraukliu, akių nevarginančiu dizainu bei svarbiausia informacija gerai matomoje vietoje.

Dauguma verslų turi sukūrę geras marketingo internete kampanijas, bet daliai šių verslų vis tiek nesiseka parduoti savo produkto dėl vienos priežasties – neprižiūrėtas, nepatrauklus ir nepatikimas internetinis tinklapis klientų akims.

Klientų skaičius

Žmogus yra linkęs elgtis pagal „bandos jausmą“. Jeigu prekybos centre vienoje parduotuvėje bus daug žmonių, labai tikėtina, kad kiti žmonės ateis pažiūrėti ko jie visi ten susirinko.

Kuo daugiau žmonių vaikšto po parduotuvę, tuo daugiau ateina ir kitų žmonių vien tik iš smalsumo.

Reklama internete tai nėra tik reklaminiai skelbimai portaluose, „Facebook“ ar „Instagram“ post‘ai su akcijomis ir žaidimais.

Galima sakyti, kad tokį žmonių elgsenos bandos jausmą perėmė ir panaudojo Google paieškos sistema. Google automatiškai vertina žmonių elgseną paieškos sistemose.

Tarkime jūsų įmonė parduoda batus, o pagal raktažodį paieškos sistemoje „batai internetu“ esate 9-10 pozicijoj. Pripažinkime, tai nėra blogas rezultatas, tačiau gali būti ir geresnis.

Klientų eilė internete

CTR svarba:

Kuo daugiau žmonių paspaus ant jūsų svetainės paieškos rezultatuose, Google tai supras kaip ženklą, kad žmonės lankosi jūsų puslapyje, praleidžia svarbų laiką bei perka batus iš jūsų, o ne iš konkurentų, kurie yra pirmosiose paieškos sistemų pozicijose.

Toks klientų sujudimas ir didesnis paspaudimų skaičius ant jūsų tinklapio (ang. CTR) gali pakelti jus per kelias pozicijas ir siūlyti žmonėms kaip patikimą ir gerą batų parduotuvę.

Turinys – Karalius

Turinys karaliusĮtikinti klientus įsigyti jūsų teikiamą paslaugą ar produktą tikrai nėra lengva, tiesa?

Kaip dažnai skaitote lankstinukus, kuriuos gaunate prekybos centre? Kaip dažnai spaudžiate internete ant įkyriai iššokančių reklamos langų (ang. pop-up)?

2016 metais “Google AdBlock” programinę įrangą, kuri apsaugo nuo reklamos, naudojo daugiau nei 100 mln. žmonių. 2018 metais pasak PageFair “AdBlock” programinę įrangą naudoja virš 615 mln. vartotojų.

Ar tikrai galvojate, kad „pop-up“ reklamos langai dar traukia žmones?

Verslai yra įpratę pirkti reklamą įvairiuose interneto puslapiuose ir platformuose, tačiau neįvertina reklamos pobūdžio ir kaip ji bus pateikta. Dėl visų reklamas blokuojančių papildinių interneto naršyklėse, verslai praranda savo pinigu.

Geriausia reklama –  geras ir naudingas turinys tinklapyje!

Kaip sako užsieniečiai Turinys yra Karalius (ang. Content is a King).

Turinys priešingai nei reklaminiai skelbimai tinklapiuose neerzina žmonių. Reklama internete remiasi turiniu, kuris suteikia naudingą ir svarbią informaciją vartotojams. Reklama turinyje taip pat nebaido klientų, o atvirkščiai, skatina juos net įsigyti rekomenduojamą paslaugą

Viena svarbiausių priežasčių, kodėl turinys yra svarbus, tai, kad žmonės patys ateina pas jus perskaityti dominančią medžiagą, kuri nukreipia į jūsų pasirinktas kategorijas ar vietas tinklapyje. Jums nereikia jų priverstinai įkalbinėti įsigyti vieną ar kitą produktą.

Kodėl Reklama Internete yra Tokia Svarbi?

Nesvarbu ar jums priklauso grožio salonas, automobilių servisas ar elektroninė parduotuvė, 90 % klientų jūsų teikiamų paslaugų ieškos internete, o tik maža dalis užsuks einant pro šalį arba paklausę draugo patarimo.

Internetinė Standartinė Reklama

10 reklamos internete pranašumų prieš tradicinę reklamą

1. Reklama internete yra kuriama daug efektyviau atsižvelgiant į laiko ir kainos santykį;

2. 90 % klientų renkasi paslaugas pasikliaudami reklama internete;

3. Pateikia statistiškai išsamią informaciją apie reklamos kampaniją kiekvieną sekundę;

4. SEO paslaugos, kurios yra viena iš reklamos internete sudedamųjų dalių turi didžiausią investicinę grąžą: 1 euro investicija prilygsta 22 eurų grąžai;

5. Tinkamai paruošta reklamos internete kampanija yra pigesnė nei tradicinė reklama;

6. Augina ir skatiną klientų lojalumą;

7. Garantuoja nuolatinius klientų srautus;

8. Reklama internete yra lengvai koreguojama;

9. Didina konkurencinį pranašumą;

10. Reklama internete gali taip pat išmatuoti ir surasti konkurentų trūkumus.

Sėkminga Reklama Internete

Reklama internete Socialiniuose TinkluoseSocialiniai tinklai

Be jokios abejonės norint turėti sėkmingą, pelningą ir efektyvią reklamos kampaniją internete socialiniai tinklai yra privalomi!

Nors yra ir prieštaraujančių šios sirties specialistų, tačiau “Facebook”, ar “Instagram” paskyros, su aiškiu turiniu yra neatsiejama sėkmės dalis.

Jeigu klausiate ar nupirkti (ang. sponsored) pranešimai, nuotraukos vis dar efektyvu? Tikrai taip!

Kiekviena reklamos kampanija ir mokami pranešimai, kurių dėka jūsų pranešimą pamato kelis kartus daugiau žmonių, turi būti apskaičiuoti ir įvertinti atsižvelgiant į parduodamą produktą bei tikslinę auditoriją.

Straipsniai ir blog’ai

Rašykite ir talpinkite aktualius straipsnius ir pranešimus savo tinklapyje. Tai puikus būdas keistis bei perduoti naudingą informaciją savo klientams, o taip pat ir įtraukti žmones į įvairias diskusijas bei tokiu būdu išlaikyti ryšį tarp verslo ir kliento.

Infografika

Tai vienas šauniausių būdų stilingai ir aiškiai perteikti informaciją apie jūsų parduodamą paslaugą ar produktą. Infografika, tai gali būti vizualiai pateiktas gidas, prekių palyginimas, kuris nereikalauja daug laiko suprasti pateiktą informaciją. Internete tai itin populiarus įrankis, kadangi žmonės gerus ir naudingus infografinius pranešimus įprastai dalijasi su draugai ir kolegomis, o tai didina jūsų prekės ženklo ar tinklapio žinomumą.

Podkastas (ang. Podcast)

Tai tarsi trumpas interviu audio arba video formatu su visuomenei įdomiais žmonėmis, kurie yra ar gali būti artimai susiję su jūsų produktu ar paslauga.

Podkasto tikslas – perduoti svarbiausią informaciją žmogui iš kito, patikimo žmogaus lūpų. Informacija nebūtinai gali būti susijusi tiesiogiai su jūsų produktu.

Video medžiaga

Iki 2021 metų video medžiaga perrims beveik 82 procentus visos informacijos internete.

Vis daugiau ir daugiau žmonių informacijos ieško YouTube platformoje, kuri neatsiejamai tampa vienu pagrindiniu paieškos įrankiu internete.

Video medžiaga yra puiki galimybė greitai ir įtikinamai perteikti informaciją apie jūsų produktą ar paslaugą.

Nepamirškite!

Video medžiaga turi turėti naudą ir klientui, jūs negalite vien tik pasakoti apie savo produktą ir jo teikiamą naudą. Kiekvienam verslui yra svarbu supažindinti klientą su įmone, jos vidiniu gyvenimu bei gaminamu produktu ar parduodama paslauga.

Išvada:

Reklama internete yra achilo kulnas daugumai standartinių verslų. Dėl šios priežasties privalote rūpintis savo reklamos kampanija, kadangi diena iš dienos atsiranda vis daugiau konkurentų, kurie investuoja didelius pinigus į reklamą internete ir tokiu būdu nukonkuruoja ilgalaikius, patikrints verslus. Neišradinėkite dviračio, jeigu dar neturite sėkmingos reklamos kampanijos internete, metas pradėti susirūpinti.

Rekomenduojame perskaityti:

SEO auditas

SEO Auditas: 10 Paprastų Žingsnių Tyrimui Atlikti!

SEO auditas yra itin svarbi procedūra verslams, kurie turi elektroninę parduotuvę, įmonės veiklą reprezentuojantį tinklapį ar…
Skaityti daugiau
SEO Specialistas

SEO Specialistas – Kas Jis?

Ar žinote, kad SEO paslaugos yra vienas iš esminių ir populiariausių būdų pritraukti tiesioginę auditoriją įsigyti…
Skaityti daugiau
Internetinės svetainės priežiūra

Internetinės svetainės priežiūra, kokios esminės klaidos?

Ar esate pagalvoję, kodėl internetinės svetainės priežiūra yra itin svarbi ir dažnai akcentuojama daugumoje tarptautinių verslų…
Skaityti daugiau
Kas yra domenas

Kas yra Domenas ir Hostingas? Kaip pasirinkti teisingai?

Dauguma žmonių, kurie yra mažiau susiję su elektroniniu verslu dažnai mūsų klausia, kas yra Domenas ir…
Skaityti daugiau
Kaip pasirinkti SEO specialistą

5 patarimai kaip pasirinkti SEO specialistą?

Ieškote įmonės kuri atlieka SEO paslaugas, bet nežinote kaip pasirinkti SEO specialistą iš gausos? Šis straipsnis,…
Skaityti daugiau
Kaip susikurti gerą internetinę svetainę

Kaip susikurti gerą internetinę svetainę?

Elektroninis verslas su kiekviena diena tampa vis konkurencingesnis, o dauguma standartinių verslų praranda potencialius klientus vien…
Skaityti daugiau
Komentarai
 1. Pingback: Dropshipingas - Kas Tai? | Kaip-uzsidirbti.lt

  • Pastebėjimas
  • kovo 1, 2018
  Atsakyti

  Turiu tokį pastebėjimą, kad kuo toliau, tuo labiau populerėja Žmogaus vardo reklama, t.y, kad žmonės perka prekės iš fizinių asmenų, kurie yra puikiai žinomi tam tikrai auditorijai

  • Tomas
  • vasario 21, 2018
  Atsakyti

  Puikus straipsnis! Aplamai, aš manau, kad Video reklama po kelių metų bus dominuojanti rinkoje!

Rašyti komentarą