SEO Specialistas – Kas Jis? Kaip Pasirinkt Gerą?

  • 30 sausio, 2024
  • SEO

SEO SpecialistasAr žinote, kad SEO paslaugos yra vienas iš esminių ir populiariausių būdų pritraukti tiesioginę auditoriją įsigyti jūsų teikiamas paslaugas ar produktus internete?

Nereikia net sakyti, kad norint užtikrinti tinkamai ir kokybiškai atliktą verslo internetinės svetainės SEO optimizaciją jums reikalingas profesionalus SEO specialistas ir jo teikiamos paslaugos.

Trumpai tariant:

SEO Specialistas, tai šiuolaikinės internetinės rinkodaros ir marketingo guru.

Kodėl?

SEO specialistai optimizuoja elektronines parduotuves, paslaugas teikiančių įmonių bei asmeninius ir vardinius tinklapius pagal nustatytus raktažodžius paieškos sistemose.

Šiais raktažodžiais siekiama maksimizuoti tiesioginį potencialių pirkėjų srautą tinklapyje ir padidinti įmonės prekinio ženklo žinomumą, pardavimus bei pelną ilgajame laikotarpyje.

Paprastais žodžiais tariant:

SEO Specialisto pareiga – nuvesti jūsų verslą iki pirmojo paieškos sistemos puslapio pagal atitinkamą raktinių žodžių grupę ar frazę ir padidinti jūsų prekinio ženklo bei veiklos žinomumą rinkoje tarp vartotojų.

Kas yra SEO Specialistas?

SEO Specialistas – tai asmuo, kuris vadovaujasi tinklapių SEO Optimizavimo techninėmis gairėmis, analizuoja, kuria turinį, peržiūri ir įgyvendina internetinių svetainių pakeitimus siekiant maksimaliai pagerinti svetainės reitingą paieškos sistemose ir padidinti organinį lankytojų srautą tinklapyje.

Koks Turi Būti Geras SEO Specialistas?

Modernus, išradingas, prisitaikantis ir sekantis visas internetinės rinkodaros naujienas ir atnaujinimus.

Tai yra geriausių SEO specialistų bruožai.

Modernus

Modernus SEO specialistas yra išsigelbėjimas daugumai verslų, kurie nežino nuo ko pradėti gerinti prekinio ženklo žinomumą.

Natūralu, kad žmogus negali mokėti visko – lygiai tas pats ir su verslu. Įmonės, kurios neturi nieko bendro su interaktyviu marketingu ar reklama internete, gali turėti idėją ir tikslą, bet nežinos kokios priemonės yra efektyviausios tam tikslui pasiekti.

SEO specialistas daugumoje atvejų ras išeitį, sprendimą ir net lengvesnį kelią pasiekti užsibrėžtų tikslų interaktyvioje erdvėje. Profesionalūs SEO specialistai įprastai nenaudoja vienos SEO strategijos, o prisitaiko prie rinkos tendencijų, pokyčių ir kliento siekių.

Tarp įvairių SEO specialistų ir šios srities mėgėjų yra tikima, kad atgalinės nuorodos yra raktas į sėkmę ir teigiamą galutinį rezultatą.

Bet ar tikrai?

Išradingas

SEO Specialistai, kurie laiko save profesionalais, turi domėtis įvairiomis SEO metodikomis ir technikomis bei jas nuolat tobulinti.

Tinklapių SEO optimizavimas yra puikiai analizuojamas ir tiriamas procesas, tad kiekvienas SEO specialistas per metus atlieka nemažai įvairiausių SEO metodika pagrįstų tyrimų.

Nereikia net sakyti, kad norint ištirti naują SEO strategiją nereikia būti mokslininku ir turėti labaratoriją.

Atminkite:

Google ar bet kokia kita paieškos sistema nėra kvaila. Paieškos sistemų algoritmai supranta kokie veiksmai yra atliekami su tinklapiu ir ar tai daroma tyčia siekiant pakelti vartotojų srautą ar ne.

Dauguma tokių veiksmų, kuriais manipuliuojama paieškos sistemomis priveda prie įvairių techninių baudų.

Verta paminėti, kad:

Būtent dėl to, kiekviena plačiai naudojama SEO strategija neatsirado iš niekur – viskas per patirtį!

Įvairios SEO strategijos buvo sukurtos ir išanalizuotos pavienių SEO specialistų ar naudojant reklamos agentūrų žinias ir metodus, siekiant kuo natūraliau optimizuoti projektus bei prisitaikyti prie paieškos sistemų pokyčių.

Prisitaikantis

Nors geras SEO specialistas ir privalo būti išradingas, tai dar nereiškia, kad kiekvieną kartą jis sugalvos naujas SEO optimizavimo strategijas.

Nors tai tikrai palengvintų darbą.

Kiekvienas profesionalus SEO specialistas privalo prisitaikyti prie vyraujančių optimizavimo tendencijų rinkoje.

Profesionalios SEO paslaugos tai nėra vienos metodikos taikymas kelis metus iš eilės.

SEO specialistas turi būti prisitaikantis prie paieškos sistemų pokyčių, naujų SEO technikų ir šiuos veiksnius pradėti taikyti atliekamuose projektuose.

Įsivaizduokite jeigu visą gyvenimą viskas būtų atliekama taip pat. Tikriausiai nebūtume taip toli pažengę nei technologijų, medicinos ar kitoje srityje.

Besidomintis

Tikras savo srities profesionalas privalo gilinti savo žinias kaip įmanoma dažniau.

Dalyvavimas konferencijose, naujienų sekimas, straipsnių rašymas, bendros diskusijos ir daug kitų būdų, kurie padės praplėsti žinias bet kurioje srityje.

SEO Specialistas, kaip ir bet kuris kitas, savo darbą išmanantis žmogus kuris nori tobulėti, turi atnaujinti ir gilinti savo žinias kaip įmanoma dažniau.

Kiekvienas SEO specialistas taip pat turi ir suprasti, kad kuo toliau, tuo labiau paieškos sistemoms yra orientuotos į pagalbą ir tikslingą informacijos pateikimą vartotojui.

Kaip Pasirinkti SEO Specialistą?

Kaip Pasirinkti SEO Specialistą?Pavargote ieškoti informacijos internete apie SEO paslaugas ir SEO specialistus?

Pateikiame jums 5 parinktus ir svarbiausius patarimus kaip pasirinkti SEO specialistą.

1. Maža Kaina – Negarantuoja Kokybės

Ar kada nors esate matę, kad kokia nors paslauga, kuri turi didelę pridėtinę vertę ir ateityje, potencialiai, suteiks daug naudos klientui kainuotų itin mažai?

Tikriausiai ne.

Įsivaizduokime, kad kas nors pasiūlo jums sukurti mobiliąją programėlę, kuri kainuos 200 – 300 eurų ar jūs ją pirksite?

Tikriausiai norėtumėte, tačiau už tokią pinigų sumą – nieko jūs daugiau negausite, kaip tik esamos programėlės dublikatą, kuris tikriausiai ir sustos veikti po kelių savaičių arba bus pilna klaidų ir nepasiteisins ateityje.

Lygiai tokia pati situacija ir su SEO paslaugomis:

SEO optimizacija yra viena iš daugiausiai pridėtinės vertės pridedančių reklamos profilio paslaugų pasaulyje – atlikti tyrimai rodo, kad net 1 euro investicija ilgajame laikotarpyje prilygsta 20-22 eurų grąžai.

Pilnavertės, orientuotos į ilgalaikius rezultatus SEO paslaugos įprastai kainuoja nuo 1000 eurų per mėnesį ir toliau kyla stipriai į viršų.

Ši suma yra paskirstoma į tinklapio vidinės bei išorinės optimizacijos gerinimą, turinio atnaujinimą, įrankių išlaikymą, atgalinių nuorodų paieškas ir kitus esminius SEO optimizacijos procesus.

Įsivaizduokite, kad jums SEO specialistas pasiūlę optimizavimo paslaugas už 200 eurų, kai tuo tarpu, vien tik SEO programinės įrangos mėnesinis išlaikymas kainuoja, dažnu atveju, 2 kartus didesnius pinigus, o ką jau kalbėti apie kitus dalykus?

2. Diskusija su SEO Specialistu

Bet kuri įmonė, kuri yra orientuotą į gerą galutinį rezultatą, sieks išsiaiškinti visus kliento poreikius bei niuansus ir gauti informaciją iš užsakovo kaip įmanomą detaliau ir informatyviau.

Geriausia praktika yra gyvi susitikimai su pasirinktu SEO Specialistu ar šias paslaugas atliekančia įmone.

Niekas geriau nenusako esamos situacijos, kaip pokalbis akis į akį ir detalių su klientu išsiaiškinimas.

3. Nemokama Tinklapio Analizė

Viena esminių procedūrų prieš pradedant atlikti SEO tinklapio optimizaciją – tinklapio auditas.

Geras ir savo darbą išmanantis SEO specialistas visada paklaus ar jūsų tinklapyje kada nors buvo atliktas SEO auditas.

Nemažai SEO specialistų Lietuvoje klientams siunčia nemokamas analizes ir ataskaitas ir jomis remiasi, kokie darbai turi būti atlikti.

Jeigu analizė yra atsiųsta nemokamai – ja remtis 100% nepatartina, tačiau tai gali būti puiki preliminari informacija apie jūsų tinklapį.

Verta paminėti:

Retai kuri įmonė atliks SEO auditą nemokamai, o ypač jeigu jis yra atliekamas pagal nustatytus kriterijus ir metodiką. Tai užtrunka kelias ar daugiau darbo dienų, todėl tikras SEO auditas įprastai yra įskaičiuojamas į SEO paslaugų kainą ir pasirinktą paketą.

4. SEO Optimizacija tai ne tik Atgalinės Nuorodos

Daugumos SEO specialistų atliekami optimizacijos darbai baigiasi kartu su atgalinių nuorodų talpinimu į nuorodų katalogus.

Yra tikima, kad šie veiksmai ženkliai prisidės prie tinklapio pozicijos gerinimo, tačiau taip nėra.

Atgalinės nuorodos yra viena iš priemonių pasiekti gerų rezultatų, tačiau, kaip ir minėjome anksčiau, šios atgalinės nuorodos turi būti talpinamos gerai vertinamuose ir patikimuose tinklapiuose.

Venkite SEO specialistų, kurie jūsų tinklapio nuorodą talpina į įvairias „nuorodų fermas” – nepatikimus tinklapius, katalogus su šimtais atgalinių nuorodų.

5. Atliktų Darbų Garantija Nustatytam Laikotarpiui

Dauguma klientų, kurie ieško SEO specialistų ar šias paslaugas teikiančių įmonių rinkoje tikisi, kad suteikiamos paslaugos turės 100% garantiją.

SEO Paslaugos iš esmės negali turėti garantijos, kadangi apart specialistų ir agentūrų įdirbio, didelė galutinio rezultato dalis priklauso ir nuo paieškos sistemų algoritmų, kurie keičiasi kiekvieną dieną.

Svarbu suprasti, kad:

Kokybiškos SEO paslaugos yra ganėtinai brangi ir nemažai laiko bei investicijų reikalaujanti paslauga. Tačiau tuo pačiu SEO optimizacija yra vienas didžiausią grąžą reklamos srityje suteikiančių metodų. Tiesa, kaip ir minėjome, įprastai SEO paslaugos nėra rekomendacija naujam verslui.

Kaip Tapti SEO Specialistu?

Jeigu planuojate tapti SEO Specialistu – tiesioginių studijų šiai profesijai Lietuvoje kol kas nėra.

Mūsų komandos kolektyvas rekomenduoja gilinti savo žinias įvairiuose seminaruose, papildomuose mokymuose, kurie yra susiję su SEO Optimizavimu, tinklapių kūrimu bei rekomenduojama susipažinti programavimo pradmenimis ir suprasti HTML, CSS ir PHP. Niekas nesako, kad privalote tai mokėti.

Jeigu planuojate dirbti įmonėje, rekomenduojame įgyti bakalauro laipsnį komunikacijų, informacinių technologijų, marketingo ar verslo administravimo srityje.

Tai gali būti naudinga ateityje.

Nepamirškite, geriausias būdas norint tapti puikiu SEO specialistu – daug praktikos ir aktyvus žinių atnaujinimas bei kvalifikacijos kėlimas.

SEO Specialistų Paslaugos

Jeigu atstovaujate verslą ir susidomėjote SEO paslaugomis – rekomenduojame susisiekti su mūsų SEO specialistų komanda ir aptarti visus rūpimus klausimus.

Na, o jeigu vis dar neapsisprendžiate kaip pasirinkti SEO specialistą, o galbūt norite pakeisti esamą – siūlome perskaityti šį straipsnį, arba, tiesiog parašykite mums.

Geriausias SEO Specialistas

Mes džiagiamės, kad mūsų vienas iš Addad.lt komandos narių ir partnerių, remiantis rezultatais ir patirtimi, yra vienas geriausių SEO specialistų Lietuvoje.

Tačiau reikia paminėti ir tai, kad mūsų šalis turi puikius ir vienus geriausių šios srities specialistus (lyginant su kitomis šalimis) ir džiaugiamės, kad su kai kuriais iš jų galime apsikeisti žiniomis ir patirtimi.

Rekomenduojame perskaityti:

SEO auditas

SEO Auditas: 10 Paprastų Žingsnių Tyrimui Atlikti!

SEO auditas - yra itin svarbi procedūra verslui, kuris užsiima elektronine prekyba arba turi įmonės veiklą…
Skaityti daugiau
Reklama Internete

Reklama Internete: Geriausia Strategija 2x Pardavimus!

Reklama internete, tai abstraktus terminas, bet tuo pačiu ir vienas svarbiausių žingsnių siekiant padidinti pardavimus ir…
Skaityti daugiau
SEO Kaina

Kiek Kainuoja SEO Paslaugos? Optimizavimo Kaina

SEO paslaugos yra vienas populiariausių internetinės reklamos srities paslaugų. Daugybė reklamos agentūrų, laisvai samdomų specialistų tiek…
Skaityti daugiau
LinkedIn reklama

LinkedIn Reklama Verslui: Svarba Ir Nauda 2024 m.

Mūsų klientai kartais mūsų klausia: ar LinkedIn reklama yra naudinga ir svarbi verslui? Ar rekomenduojate taikyti…
Skaityti daugiau
Facebook Reklama

Facebook Reklama 2024: Nauda ir Patarimai Verslui

Šių dienų reklamos milžinė ir pirmaujanti socialinių tinklų maratone yra Facebook platforma. Tai marketingo evoliucijos viršūnė,…
Skaityti daugiau
Kas yra domenas

Kas yra Domenas ir Hostingas? Kaip Pasirinkti Teisingai?

Dauguma žmonių, kurie yra mažiau susiję su elektroniniu verslu dažnai mūsų klausia, kas yra Domenas ir…
Skaityti daugiau