Kas yra Domenas ir Hostingas? Kaip Pasirinkti Teisingai?

Kas yra domenas

Dauguma žmonių, kurie yra mažiau susiję su elektroniniu verslu dažnai mūsų klausia, kas yra Domenas ir Hostingas?

Kodėl dauguma įmonių, kurios kuria tinklapius bei teikia kitas internetinės rinkodaros paslaugos taip dažnai akcentuoja domeno ir hostingo svarbą?

Šiame straipsnyje paaiškinsime jums kas yra domenas ir kas yra hostingas bei kaip nesuklysti pasirenkant.

Taigi, pradėkime!

Kas yra Domenas?

Paprastais žodžiai kalbant, domenas – tai unikalus jūsų tinklapio pavadinimas. Pavyzdžiui, manotinklapis.lt yra puikus domeno pavyzdys, kuris yra pritaikytas Lietuvos rinkai, kadangi dvi paskutinės raidės nurodo tinklapio šalį arba pagrindinę paskirtį (.lt, .lv, .ru, .info, .com ir t.t).

Kartais nutinka atvejų, kuomet nepatyrusiai akiai domenas gali atrodyti visiškai toks pats kaip ir kitas ir jokio unikalumu nebelieka.

Tačiau, taip nėra.

Tarkime domenai manotinklapis.lt ir mano-tinklapis.lt yra visiškai skirtingi pavadinimai, kurie galimai turi skirtingą turinį savo tinklapyje bei priklauso skirtingiems savininkams ir dažniausiai gali turėti ir kitą paskirtį.

Paprastai kalbant, domenas yra jūsų svetainės adresas internete. Tai galima lyginti su jūsų namo adresu, pagal kurį žmonės atpažįsta, kad čia jus galima rasti. Iš esmės, tai yra vieta, kurioje vartotojai gali rasti jūsų svetainę naršyklėje.

Domeno Galūnės

Pasirenkama tinklapio pavadinimo / domeno galūnė yra itin svarbus aspektas taip pat.

Jeigu jūsų veikla yra susijusi su prekyba ar paslaugomis Lietuvoje, vienareikšmiškai siūlytume nusipirkti domeną su .lt galūne.

Tačiau, jeigu planuojate savo verslą ateityje plėsti į kitas šalis ir matote, kad yra laisvos tarptautinės domenų galūnės .com, .org, .eu. siūlytume įsigyti taip pat vieną iš jų.

Nebūtina pirkti visų, rinkitės pagal poreikį. Mes rekomenduojame susikoncentruoti ties pačia populiariausia domeno galūne verslui – .com

Domenų Skirstymas

Populiariausi domenai yra skirstomi į:

Tikslaus atitikmens (ang. Exact Match – EMD)

Standartinius (ang. top-level domains).

Exact Match Domain (EMD) tai domenas, kuris tiksliai atitinka jūsų tinklapio viziją, pobūdį ir turinį jame. Tarkime jeigu jūs nusprendžiate prekiauti Lego žaidimais, Exact Match domenas bus lego-zaidimai.lt arba legozaidimai.lt ir panašiai.

Šie domenai dažniausiai naudojami vienam produktui arba tam tikrai paslaugai siekiant išgauti geresnį reitingą paieškos sistemose ir pagerinti SEO paslaugų kokybę.

Standartiniai top-level domenai yra visi kiti likę, kurie dar skirstomi į kelias kategorijas:

  • ccTLD (domenai turintys šalies galūnę – .lt, .lv ir t.t)
  • gTLD (domenai turintys galūnes kaip – .com, .info, .org ir t.t)

Visi top-level domenai įprastai yra vadinami „brandable”.

Tai domenai, tinklapio pavadinimai, kurie tiesiogiai susiję su įmonės ar veiklos pavadinimu.

Domenai taip pat gali būti su niekuo nesusiję nei su puslapiu turiniu, nei su įmonės pavadinimu.

Domeno Svarba

Domeno svarba SEO (paieškos sistemos optimizacijai) yra didelė, nes tai yra vienas iš pirmųjų dalykų, ką paieškos sistemos, pavyzdžiui, Google, matys, kai vertins jūsų svetainę. Geras, aiškus ir atitinkantis jūsų verslo pobūdį domenas gali padėti pagerinti jūsų svetainės matomumą paieškos rezultatuose.

Be to, domenas suteikia profesionalumo įvaizdį ir padeda sukurti pasitikėjimą tarp jūsų svetainės lankytojų.

5 Patarimai Kaip Pasirinkti Domeną

  1. Simbolių kiekis pavadinime. Stenkitės nekurti itin ilgų domenų pavadinimų. Jeigu jūsų įmonė, idėja ar prekės / verslo pavadinimas yra itin ilgas, trumpinkite jį iki lengvai prisimenamo.
  2. Lengvai įsimenamas ir perskaitomas. Kuo domenas trumpesnis, tuo jis yra lengviau perskaitomas ir įsimenamas bei paprasčiau rašomas išvengiant gramatinių klaidų.
  3. Sudėtingumas. Nenaudokite itin sunkių ir ne visiems suprantamų frazių domeno pavadinime. Kuo domenas sudėtingesnis, tuo didesnė tikimybė, kad klientai jį sumaišys ar neteisingai įves naršyklėje.
  4. Ryšys su tinklapiu. Nesvarbu ar jūsų domenas yra „Exact Match“ paskirties ar tiesiog jūsų sugalvotas tinklapio pavadinimas, jis turi būti susietas su turiniu tinklapyje.
  5. Simboliai pavadinime. Nenaudokite domeno pavadinime jokių neaiškių simbolių ar žodžių nusakančių juridinę formą – UAB, AB ir t.t

Ar jūsų pasirinktas domenas yra neužimtas, gali pasitikrinti štai čia.

Kas yra Hostingas?

Kas yra hostingas

Kas yra Hostingas ir ką tai reiškia?

Hostingas – tai virtuali erdvė, dažniausiai nuomojama iš tiekėjo, kuri palaiko jūsų tinklapio veikimą serveryje.

Kitaip tariant neturint užsisakius hostingo paslaugos, neturėsite ir svetainės.

Hostingą rinktis galite iš daugybės variantų ir pasiūlymų tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje.

Žmonėms, kurie dar tik mokinasi kurti internetinius tinklapius ir dar nėra itin patyrę šioje sferoje rekomenduojama rinktis Lietuviškus hostingo tiekėjus vien dėl patogumo.

Atkreipkite dėmesį, kad į kiekvieną Hostingo serverį reikia perkelti nupirktą domeną. Norint išvengti šios procedūros, rekomenduotume nusipirkti Hostingą ten pat, kur pirkote ir domeną.

Vienas svarbus EXTRA patarimas:

Rekomenduojame prieš įsigyjant hostingo paslaugą jūsų tinklalapiui atkreipti dėmesį į tai, iš kurios pasaulio vietos planuojamas didžiausias klientų srautas tinklapyje.

Pavyzdžiui, jeigu jūsų tinklapis yra pritaikytas Lietuvos rinkai, tuomet drąsiai galite rinktis vieną iš lietuviškų hostingo tiekėjų. Tačiau, jeigu planuojate, kad didžioji dalis srauto atkeliaus iš Vakarų Europos arba kitų žemynų – rinkitės hostingo tiekėją, kuris turėtų serverius jūsų prioritetinėse vietovėse ir regionuose.

Kokios yra Hostingo Rūšys?

Shared Hostingas

Tai labiausiai paplitusi ir populiariausia hostingo rūšis, kuomet viename serveryje yra talpinama skirtingų klientų svetainės. Šios paslaugos kainos svyruoja nuo kelių iki keliolikos eurų per mėnesį.

Shared hostingas yra lengviausiai valdoma hostingo forma, tačiau tuo pat metu ir mažiausiai apsaugota. Kitaip tariant, jeigu jūsų tinklapis stringa ar lūžinėja, įtakos tam gali turėti ir jūsų kolegos, kurie taip pat naudojasi šia paslauga.

Įprastai vienam Shared Hostingo serveryje talpinama daugiau nei 10-ies klientų tinklapiai, todėl galim būti tam tikrų trukdžių sklandžiam tinklapio darbui. Nepaisant to, aptarnaujantis dirba dažniausiai puikiai ir visas klaidas sutvarko itin greitai, todėl įvairių minėtų sutrikimų galite ir nepajusti.

Verta ir paminėti tai:

Hostingo paslaugas teikiančios įmonės kiekvienais metais tobulina serverių galimybės ir teikia vis daugiau paslaugų, kurios kainuoja šiek tiek daugiau, tačiau užtikrina patikimą serverio darbą.

Shared Hostingas yra labiausiai paplitusi hostingo rūšis, kuria naudojasi itin daugybė verslų, elektroninių parduotuvių bei privačių informacinių tinklapių.

Virtualus Dedikuotas Serveris (VDS)

Tai brangesnė, tačiau taip pat ir saugesnė bei daugiau galimybių suteikianti paslauga.

Didžiausias skirtumas nuo Shared Hostingo paslaugos tai, kad virtualaus dedikuoto serverio vartotojas gauna pilną serverio kontrolę.

Na, o pagrindinis šio serverio minusas tai, kad Shared Hostingas yra jau paruoštas naudojimui, o dedikuotą serverį reikia sukonfigūruoti ir administruoti pačiam. Šiam darbui reikalingos “Linux” programinės žinios.

Šį hostingo tipą rekomenduojame sudėtingesnėms ir didelius klientų srautus generuojantiems projektams.

Dedikuotas Serveris

Tai yra visiškai atskiras serveris klientui su pilna kontrolės sistema.

Dedikuotas serveris reikalingas itin sudėtingiems projektams. Dažniausiai šias paslaugas perka hostingo paslaugas teikiančios kompanijos, kurių pagrindinis tikslas perparduoti Shared Hostingo ar VDS paslaugą.

Nerandate geriausio pasirinkimo kur talpinti savo svetainę?

Mes apžvelgėme ir geriausius ir patikimiausius hostingus šiuo metu, tad jeigu dar neišsirinkote kur norite talpinti savo svetainę/projektą – siūlome perskaityti šią apžvalgą: TOP 5 Geriausi Hostingai 2024 m.

Tikimės, kad atsakėme jums į klausimą kas yra domenas ir kas yra hostingas bei kaip reikėtų pasirinkti teisingai.

Jei ši informacija gali būti naudinga jūsų kolegoms, draugams ar pažįstamiems – nepamirškite pasidalinti.

Rekomenduojame perskaityti:

SEO Specialistas

SEO Specialistas – Kas Jis? Kaip Pasirinkt Gerą?

Ar žinote, kad SEO paslaugos yra vienas iš esminių ir populiariausių būdų pritraukti tiesioginę auditoriją įsigyti…
Skaityti daugiau
SEO auditas

SEO Auditas: 10 Paprastų Žingsnių Tyrimui Atlikti!

SEO auditas - yra itin svarbi procedūra verslui, kuris užsiima elektronine prekyba arba turi įmonės veiklą…
Skaityti daugiau
Reklama Internete

Reklama Internete: Geriausia Strategija 2x Pardavimus!

Reklama internete, tai abstraktus terminas, bet tuo pačiu ir vienas svarbiausių žingsnių siekiant padidinti pardavimus ir…
Skaityti daugiau
SEO Kaina

Kiek Kainuoja SEO Paslaugos? Optimizavimo Kaina

SEO paslaugos yra vienas populiariausių internetinės reklamos srities paslaugų. Daugybė reklamos agentūrų, laisvai samdomų specialistų tiek…
Skaityti daugiau
LinkedIn reklama

LinkedIn Reklama Verslui: Svarba Ir Nauda 2024 m.

Mūsų klientai kartais mūsų klausia: ar LinkedIn reklama yra naudinga ir svarbi verslui? Ar rekomenduojate taikyti…
Skaityti daugiau
Facebook Reklama

Facebook Reklama 2024: Nauda ir Patarimai Verslui

Šių dienų reklamos milžinė ir pirmaujanti socialinių tinklų maratone yra Facebook platforma. Tai marketingo evoliucijos viršūnė,…
Skaityti daugiau