Kas yra domenas ir hostingas? Kaip pasirinkti teisingai?

Kas yra domenas

Dauguma žmonių, kurie yra mažiau susiję su elektroniniu verslu dažnai mūsų klausia, kas yra domenas ir hostingas? Kodėl dauguma įmonių, kurios kuria tinklapius bei teikia kitas internetinės rinkodaros paslaugos taip dažnai akcentuoja domeno ir hostingo svarbą? Šiame straipsnyje paaiškinsime jums kas yra domenas ir hostingas ir kaip nesuklysti pasirenkant.

Kas yra Domenas?

Paprastai žodžiai kalbant, domenas – tai unikalus jūsų tinklapio pavadinimas, pvz.: manotinklapis.lt yra puikus domeno pavyzdys, kuris yra pritaikytas Lietuvos rinkai, kadangi dvi paskutinės raidės nurodo tinklapio šalį arba pagrindinę paskirtį (.lt, .lv, .ru, .info ir t.t). Iš pažiūros, kartais nepatyrusiai akiai domenas gali atrodyti visiškai toks pats, bet iš tikrųjų jis priklausys kitam savininkui ir turės kitokią paskirtį. Tarkime domenai manotinklapis.lt ir mano-tinklapis.lt yra visiškai skirtingi, priklauso skirtingiems savininkams ir dažniausiai turi kitą paskirtį. Lygiai tas pats galioja ir galūnėms.

Jeigu jūsų veikla yra susijusi su prekyba ar paslaugomis, siūlytume nusipirkti domeną ne tik su .lt galūne, bet ir jeigu yra laisvos tarptautinės domenų galūnės .com, .org, .eu. Nebūtina pirkti visų, rinkitės pagal poreikį. Mes rekomenduojame susikoncentruoti ties .com galūne.

Domenų skirstymas

Populiariausi domenai yra ang. Exact Match (EMD) ir standartinius (top-level domains). Exact Match tai domenas, kuris tiksliai atitinka jūsų tinklapio viziją ir pobūdį. Tarkime jeigu jūs nusprendžiate prekiauti Lego žaidimais, Exact Match domenas bus www.lego-zaidimai.lt arba (legozaidimai.lt) ir panašiai. Šie domenai dažniausiai naudojami vienam produktui arba tam tikrai paslaugai siekiant išgauti geresnį reitingą paieškos sistemose (SEO optimizavimas).

Standartiniai top-level domenai yra visi kiti likę, kurie gali būti niekuo nesusiję su puslapiu turiniu, įmonės pavadinimai, įvairūs trumpiniai ir koduotės kurias tik jūs žinote su atitinkama galūne.

5 esminiai patarimai kaip pasirinkti domeną

kaip pasirinkti domeną

  1. Simbolių kiekis pavadinime. Stenkitės nekurti itin ilgų domenų pavadinimų. Jeigu jūsų įmonė, idėja ar prekės/verslo pavadinimas yra itin ilgas, trumpinkite jį.
  2. Lengvai įsimenamas ir perskaitomas. Kuo domenas trumpesnis, tuo jis yra lengviau perskaitomas ir įsimenamas bei paprasčiau parašomas išvengiant gramatinių klaidų.
  3. Sudėtingumas. Nenaudokite itin sunkių ir ne visiems suprantamų frazių domeno pavadinime. Kuo domenas sudėtingesnis, tuo didesnė tikimybė, kad klientai jį sumaišys ar neteisingai įves naršyklėje.
  4. Ryšys su tinklapiu. Nesvarbu ar jūsų domenas yra Exact Match paskirties ar tiesiog jūsų sugalvotas pavadinimas, jis turi būti susietas su turiniu tinklapyje.
  5. Simboliai pavadinime. Nenaudokite domeno pavadinime jokių neaiškių simbolių ar žodžių nusakančių juridinę formą – UAB, AB ir t.t

Ar jūsų pasirinktas domenas yra neužimtas, gali pasitikrinti štai čia: http://bit.ly/2BNcWk2

 Kas yra Hostingas?

Kas yra hostingas

Kas yra hostingas ir ką tai reiškia? Paprastais žodžiais tariant, hostingas – tai virtuali erdvė, dažniausiai nuomojama iš tiekėjo, kuri palaiko jūsų tinklapio veikimą. Kitaip tariant neturint užsisakius hostingo paslaugos, neturėsite ir svetainės.

Hostingą rinktis galite iš daugybės variantų ir pasiūlymų tiek Lietuvoje tiek ir užsienyje. Žmonėms, kurie dar tik mokinasi kurti internetinius tinklapius arba dar nėra itin patyrę šioje sferoje rekomenduotume rinktis Lietuviškus Hostingo tiekėjus vien dėl patogumo. Atkreipkite dėmesį, kad į kiekvieną Hostingo serverį reikia perkelti nusipirktą domeną. Norint išvengti šios procedūros, rekomenduotume nusipirkti Hostingą ten pat, kur pirkote ir domeną. Tarkime, jeigu pirkote domeną iš iv.lt, tai rekomenduotume iš ten pirkti ir hostingo paslaugas, taip sutaupysite papildomai laiko. Pasinaudoję šia nuoroda http://bit.ly/2nKs9QU gausite 50 % nuolaidą hostingo paslaugoms.

Kokios yra hostingo rūšys?

Shared hostingas. Tai labiausiai paplitusi ir populiariausia hostingo rūšis, kuomet viename serveryje yra talpinama skirtingų klientų svetainės. Šios paslaugos kainos svyruoja nuo kelių iki keliolikos eurų per mėnesį. Shared hostingas yra lengviausiai valdoma hostingo forma, tačiau tuo pat metu ir mažiausiai apsaugota. Kitaip tariant, jeigu jūsų tinklapis stringa ar lūžinėja, įtakos tam gali turėti ir jūsų kolegos, kuris taip pat naudojasi šia paslauga atliekami veiksmai. Nepaisant to, tai yra labiausiai paplitusi hostingo rūšis, kuria naudojasi itin daugybė verslų, elektroninių parduotuvių bei privačių informacinių tinklapių.

Virtualus dedikuotas serveris (VDS). Tai brangesnė, tačiau taip pat ir saugesnė bei daugiau galimybių suteikianti paslauga, kai vartotojas gauna pilną serverio kontrolę. Pagrindinis šio serverio minusas tai, kad Shared Hostingas yra jau paruoštas naudojimui, o dedikuotą serverį reikia susikonfigūruoti ir administruoti pačiam. Šiam darbui reikalingos Linux žinios. Šį hostingo tipą rekomenduojame sudėtingesnėms projektams.

Dedikuotas serveris. Tai yra visiškai atskiras serveris klientui su pilna kontrolės sistema. Dedikuotas serveris reikalingas itin sudėtingiems projektams. Dažniausiai šias paslaugas perka hostingo paslaugas teikiančios kompanijos, kurių pagrindinis tikslas parparduoti Shared Hostingo ar VDS paslaugą.

Tikimės, kad atsakėme jums į klausimą kas yra domenas ir hostingas bei į ką reikia atsižvelgti renkantis.

Straipsniai

Komentarai

Rašyti komentarą