SEO optimizavimas, kur jis pritaikomas?

  • rugsėjo 22, 2017
  • SEO

SEO (ang. Search engine optimization) terminas girdėtas tikriausiai daugumai iš jūsų. Vieni žmonės su šiuo terminu yra labiau pažįstami ir susidūrę, o kiti yra girdėję tik pavadinimą. Tačiau tiems žmonėms, kurie internetu naudojasi kaip pagalbine priemone surasti norimą informaciją (dauguma) – SEO pavadinimo bei termino žinojimas yra užtektina informacija.

“Tinklapių paieškos sistemų optimizavimas”, bet ar kada nors atkreipėte dėmesį, kad mes informacijos ieškome tik viename paieškos puslapyje – Google. Ši paieškos sistema yra vienareikšmė rinkos lyderė atsižvelgiant į daugybę kriterijų ir natūralu, kad žmonės, pagrindine, naudojasi šios sistemos paieškos rezultatais.

Skirtingos paieškos sistemos – skirtingi rezultatai

Ar mėginote kada nors ieškoti reikalingos informacijos kitose paieškų tinklapiuose? Manau, kad ne. Sunku net prisiminti daugiau nei Google, na gal dar Yahoo. O kaip kiti? Tiesiog jie nėra reikalingi.

Šis reiškinys iš SEO optimizavimo pusės yra itin įdomus. Ar kada nors mėginote palyginti paieškų rezultatus skirtingose platformose? Gauti rezultatai visiškai skirtingi. Pagal vieną raktažodį Google paieškos sistemoje jūsų tinklapis gali būti 6-7 eilėje, tai Yahoo ar bet kokioje kitoje paieškos sistemoje jūs taip pat sėkmingai galite būti 2 ar net 1 pagal to paties raktažodžio užklausą.

Kaip ir buvo minėta, ne tik Lietuvoj, bet ir daugumoje pasaulio šalių nėra įprasta naudotis skirtingomis paieškos sistemomis, o tai supaprastina darbą SEO specialistams ir sumažiną kainą užsakovams. Google paieškos sistema itin dažnai keičia savo algoritmus, kurie įtakoja paieškos rezultatus sistemoje. Pagal šiuos Google algoritmus yra pritaikomi ir SEO sprendimai Lietuvoje. Galite įsivaizduoti jeigu SEO specialistas pritaikytu atskiras taisykles ir sprendimus vienam tinklapiui skirtingose paieškos sistemose. Natūralu, kad rezultatas niekur nebūtų labai geras, kadangi nebūtų koncentravimosi į vieną tikslą bei objektą.

Apibendrinant, SEO paslaugos yra atliekamos ir pritaikomos pagal Google paieškos sistemą ne tik Lietuvoje, bet ir daugumoje pasaulio šalių. Todėl dėl vieno rinkos lyderio – Google egzistavimo yra lengviau priimti sprendimus optimizuojant tinklapius. Nors dėl to susidaro itin didelė konkurencija kiekvienoje srityje ir ji vis auga nepalikdama vilčių naujai susikūrusiems tinklapiams. Būtent dėl šios priežasties ir reikalingos SEO paslaugos.

Straipsniai

Komentarai

Rašyti komentarą