Kaip susikurti gerą internetinę svetainę?

Kaip susikurti gerą internetinę svetainę

Elektroninis verslas su kiekviena diena tampa vis konkurencingesnis, o dauguma standartinių verslų praranda potencialius klientus vien dėl to, nes neturi susikūrę verslo elektroninės erdvės – internetinės svetainės.

Internetinė svetainė reprezentuoja įmonę plačiausioje klientų erdvėje – Internete. Tinklapis gali bet kokio tipo, tiek informacinis puslapis, elektroninę parduotuvę ir t.t. Esminis tikslas, kad internetinė svetainė būtų matoma internete, patogi naudotis, o pagrindinė informacija turi būti puikiai pastebima ir išdėstyta pagrindiniame puslapyje.

Kaip susikurti gerą internetinę svetainę?

Norite pradėti elektroninį verslą, bet nežinote kaip susikurti gerą internetinę svetainę ar elektroninę parduotuvę? Svarbiausiai atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus.

Kaip susikurti gerą tinklapį

Pasirinkite tikslingą domeną ir patikimą serverį

Kiekviena internetinė svetainė turi turėti savo unikalią nuorodą – pavadinimą – domeną  (ang. domain). Priklausomai nuo veiklos bei šalies galite rinktis įvairaus stiliaus domenus – “svetainė.lt” (.com, .pl, .net, .org). Laisvų domenų kainos svyruoja nuo 7 eurų. Už unikalius pavadinimus gali tekti sumokėti ir daugiau nei 500 eurų. Standartiniai domenai: .com, .lt, .eu kainuoja iki 10 eurų metams.

Sėkmingam svetainės veikimui reikalingas patikimas serveris, kuriame ji bus talpinama. Patikimų serverių yra tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje – kainos skiriasi taip pat. Svarbu žinoti kas bus talpinama jūsų internetinėje svetainėje ir atsižvelgiant į tai galima rinktis geriausią serverį kainos ir kokybės santykiu.

SEO paslaugų svarba

Internetinė svetainė, kuri negeneruoja jokio kliento srauto iš paieškos sistemų yra tarsi neegzistuojanti. Tokios svetainės laikosi tik iš reklamos už papildomus pinigus įvairiuose medijos kanaluose arba perduodant žinią iš lūpų į lūpas. SEO paslaugos nėra reikalingos tinklapiams, kurių vardas yra puikiai žinomas ir turite surinkę platų klientų ratą, kuriems nereikia informacijos ieškoti Google paieškoje.  Kita dalis verslo bei savarankiškai dirbančių žmonių daro viena didelė klaidą – ne investuoja į SEO tinklapio paieškos sistemų optimizavimą. Nepamirškite, kad ir koks būtų geras jūsų tinklapis, jeigu jis nebus matomas paieškos sistemose, tikėtina, kad jo niekas ir nepastebės ir taip prarasite daugybę potencialių klientų.

4 kriterijai internetinei svetainei

Gerą nuo prastos internetinės svetainės skiria 4 esminiai kriterijai.

Greitis. Tinklapis turi būti greitai atidaromas ir sklandžiai veikiantis, kitu atveju žmonės nenorės jame naršyti, o paieškos sistemos įvertins kaip nepatikimą puslapį vien dėl greičio.

Optimizuota mobiliesiams įrenginiams. Internetinė svetainė turi būti pritaikyta mobiliems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams. Daugiau nei 60 proc. žmonių 2017 metais internetu naudojosi būtent iš šių įrenginių. Jeigu jūsų svetainė nebus pritaikyta šiems įrenginiams, prarasite daugybe klientų.

Dizainas. Klausiate kaip sukurti gerą internetinę svetainę? Dauguma vartotojų informaciją priima taip kaip ją mato. Internetinė svetainė turi turėti paprastą, patogų ir akiai malonų dizainą. Nerekomenduojame rinktis tamsių arba labai ryškių dizainų, kurie atstumia jūsų tinklapio lankytojus.

Patogumas. Visa reikalinga informacija internetinėje svetainėje turi būti pateikta aiškiai ir matomoje vietoje – geriausiai, kad žmogus rastu viską ką jam reikia pirmajam puslapyje (ang. homepage).

Nuo geros iki blogos internetinės svetainės yra tik 1 žingsnis.  Jeigu abejojote savo galimybėmis ir nežinote kaip susikurti gerą internetinę svetainę, siūlome pasinaudoti mūsų teikiamomis internetinių svetainių kūrimo paslaugomis.

Straipsniai

Komentarai

Rašyti komentarą